O tym, że dobrze dobrane do nas buty do biegania czy na rower mają wielkie znaczenie podczas treningu czy zawodów, nie muszę nikogo przekonywać.

Nigdy natomiast nie zwracałam uwagi na wkładki do butów. Dlatego kiedy pojawiła się okazja, aby przetestować wkładki do butów Currex Sole RunPRO oraz BikePRO pomyślałam, że chętnie sprawdzę, czy różnica podczas biegania lub jazdy na rowerze jest rzeczywiście zauważalna.

Personalizacja i obsługa na najwyższym poziomie

Zakupu wkładek marki Currex Sole można dokonać za pośrednictwem strony internetowej www.currexsole.com. Jak wygląda cały ten proces? Okazuje się, że dość nietypowo…

Aby wybrać rozmiar i rodzaj wkładki, należy zrobić odcisk stopy (tak zwyczajnie, w domu – przy użyciu kilku prostych metod, które opisane są na stronie producenta). W ten sposób sprawdzamy też w jaki sposób układają się nasze kolana. Mając te informacje, możemy zweryfikować, jaki rozmiar i typ wkładek będzie dla nas najodpowiedniejszy (dostępne warianty to: High Profile – wysokie, Med Profile – średnie i Low Profile – niskie). Wkładki Currex Sole RunPRO dobierane są bowiem na podstawie wysokości wysklepienia łuku stopy.

Biorąc pod uwagę fakt, że siedziba firmy znajduje się w Hamburgu, można by przypuszczać, że zamówione wkładki będą szły do nas dość długo. Nic bardziej mylnego! Możecie wyobrazić sobie moje zaskoczenie, gdy po… JEDNYM DNIU od złożenia zamówienia kurier zapukał do moich drzwi z zamówionymi wkładkami! To pokazuje, że wszystko jest często kwestią obsługi klienta, którą w przypadku Currex Sole oceniam na bardzo wysokim poziomie.

Wkładki do butów Currex Sole RunPRO

Wkładki do butów Currex Sole RunPRO i BikePRO

Wkładki do butów Currex Sole RunPRO i BikePRO // Fot.: borntobeironman.pl

Pierwszą rzeczą, na którą po rozpakowaniu wkładek zwróciłam uwagę, była ich budowa. A konkretnie to, że nie jest to jedna warstwa materiału na całej powierzchni, ale trzy różne warstwy i rodzaje materiału z którego są one zrobione. Umieszczone odpowiednio przy śródstopiu i pod piętą. Wszystko to sprawiło, że tym bardziej byłam ciekawa, jak te rozwiązania sprawdzą się podczas biegania.

Na początek przycięłam odpowiednio wkładki w zaznaczonych przez producenta miejscach i dopasowałam je do swoich biegowych butów. Przycinanie wkładek nie sprawia żadnego problemu, ponieważ miejsca cięcia są dokładnie oznaczone. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że przytniemy za dużo lub też nie zachowamy odpowiedniego kształtu wkładek.

Pierwsze bieganie i pierwsze wrażenia

Po założeniu butów z umieszczoną wkładką Currex Sole RunPRO, od razu zauważyłam, że pięta jest dość wysoko otoczona wkładką w bucie, co daje uczucie większej stabilizacji. Noga w bucie trzyma się bardzo dobrze.

 

Podczas biegania czułam, że wkładka daje mi bardzo duży komfort i świetnie amortyzuje. Mimo, że nie była ona przyklejona do wnętrza buta, w trakcie biegu nic nie ulegało przesunięciu. Plusem takiego rozwiązania jest także to, że po przemoczeniu butów, wkładki można z łatwością wyjąć, szybko wysuszyć i np. włożyć je do innej pary obuwia.

Wkładki do butów Currex Sole RunPRO i BikePRO

Wkładki do butów Currex Sole RunPRO i BikePRO // Fot.: borntobeironman.pl

Wcześniej zdarzało mi się, że podczas intensywnych treningów bardzo bolały mnie stopy, co powodowało dość duży dyskomfort. Dzięki wkładkom ten problem został zażegnany, a wygoda i komfort mojego biegania niezaprzeczalnie uległy poprawie.

To co osobiście doceniam jednak najbardziej to ich ergonomiczny kształt, który idealnie dopasowuje się do kształtu stopy i buta. Wkładki Currex Sole znakomicie obejmują całą piętę, pozostając jednocześnie niewyczuwalnymi podczas treningu. Ich niewielka waga (ok. 40g) sprawia także, że nie mają większego wpływu na wagę samego buta, co może być również ważne dla każdego, kto zwraca szczególną uwagę na tego typu kwestie.

Myślę, że opisywane wkładki mogą być pomocne również dla osób, które mają problemy z rozcięgnem podeszwowym. Ja jednak tego problemu nie mam, więc trudno mi jednoznacznie potwierdzić ich działanie również w takich sytuacjach.

Więcej danych technicznych na temat wkładek Currex Sole RunPRO znajdziesz >>> TUTAJ

Wkładki do butów Currex Sole BikePRO

Wkładki do butów Currex Sole RunPRO i BikePRO
Wkładki do butów Currex Sole RunPRO i BikePRO // Fot.: borntobeironman.pl

Wybór wkładek do jazdy na rowerze Currex Sole BikePRO wygląda analogicznie do tego, co opisałam wyżej przy wkładkach do butów biegowych. Analogicznie wygląda też kwestia ich przycinania i dopasowywania do butów rowerowych.

Wielogodzinna jazda na rowerze ma to do siebie, że często towarzyszy jej pieczenie stóp i ból palców. Ja także od wielu miesięcy borykałam się z tymi problemami. Regulowałam bloki w butach, lecz to niewiele pomagało. Eksperymentowałam z różnym ułożeniem stóp na rowerze, jednak to także nie dało efektów. Możecie więc wyobrazić sobie, jak duże nadzieje wiązałam z wkładkami Currex Sole BikePRO, które miały rozwiązać ten palący (dosłownie!) problem…

Nie zawiodłam się. Po około 100 km intensywnej jazdy nie odczuwałam żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, które wcześniej byłyby już nie do zniesienia! Podobnie jak w przypadku wkładek biegowych, te również idealnie dopasowały się do mojego kształtu stopy i obuwia. Co więcej ich trwałość jest również niebywale zaskakująca, ponieważ mimo wielu treningów kolarskich, podczas których towarzyszyły mi już opisywane wkładki, ich wygląd niewiele odbiega od tego, jaki zastałam po rozpakowaniu pudełka.

Wkładki do butów Currex Sole RunPRO i BikePRO

Wkładki do butów Currex Sole RunPRO i BikePRO // Fot.: borntobeironman.pl

 

Producent na swojej stronie podaje, że dzięki materiałowi Maximum Rebound mamy bardziej skuteczny nacisk na pedały. Uważam, że w tym przypadku bez dokładnych pomiarów ciężko samemu to ocenić, jednak jest to również jeden z powodów, dla których warto zainteresować się tą marką.

Więcej danych technicznych na na temat wkładek Currex Sole BikePRO znajdziesz >>> TUTAJ

Słowem końca…

Podsumowując mogę powiedzieć, że wkładki Currex Sole RunPRO i BikePRO spełniły moje oczekiwania. Do tej pory nie zwracałam uwagi na wkładki do butów. Teraz, gdy towarzyszą mi podczas każdego treningu i w trakcie każdych zawodów, wiem jak ważnym elementem są w sportowym ekwipunku.

A jakie są Twoje doświadczenia z wkładkami do butów? Podziel się nimi w komentarzu!

Zobacz także: Opaski kompresyjne R2V2 Compressport – test

Wkładki do butów Currex Sole RunPRO i BikePRO
5 (100%) 5 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here