Nowy Rok to czas postanowień o rozpoczęciu treningów. Jednak często na postanowieniach się kończy. Dowiedz się, jak przestać odwlekać i przekuć postanowienia w czyn?

Nie jest tajemnicą, że o tym czy uda nam się wprowadzić trening do naszego planu dnia, decyduje motywacja i wiele samozaparcia. Niestety okazuje się to nie lada wyzwaniem. Co więc robić, z jakiej pomocy korzystać, aby plany stały się rzeczywistością?

Trening personalny zmotywuje Cię do działania

Trening - jak przestać odwlekać i zabrać się do działania?
Trening – jak przestać odwlekać i zabrać się do działania?

Najważniejsze, abyś na początku wyznaczył sobie cel jaki chcesz osiągnąć. Dzięki temu trener personalny ułoży plan treningowy oraz plan diety, który pozwoli uzyskać efekty, których się spodziewasz. Oprócz tego masz pewność, że ćwicząc pod okiem specjalisty, ćwiczenia będziesz wykonywał poprawnie. Trener personalny będzie na bieżąco korygował Twoją postawę i ruchy. Dzięki temu ćwiczenia będą efektywne, a Ty będziesz zadowolony z postępów.

To nie jedyna zaleta takiej współpracy. Trener personalny to również osoba, która oprócz tego, że ułoży Twój plan treningowy, będzie monitorować efekty i  czuwać nad poprawnością ćwiczeń, będzie także Twoim osobistym motywatorem. Kryzysy zdarzają się najlepszym, dlatego warto w chwilach zwątpienia mieć osobę, która doda Ci sił i wiary w to, że dasz radę.
Również plan treningowy nigdy nie jest monotonny i nudny ponieważ trener personalny czuwa nad tym, aby zmienić ćwiczenia, wprowadzać nowe elementy w treningu oraz sprzęt. Reszta jest w Twoich rękach…

Internetowa kopalnia wiedzy

Trening - jak przestać odwlekać i zabrać się do działania?
Trening – jak przestać odwlekać i zabrać się do działania?

Internet to ogromna kopalnia wiedzy. Niestety problem często leży w tym, aby znaleźć w nim cenne i rzetelne informacje, a nie tylko pobieżnie powtarzane frazesy. Stron i portali na temat treningu jest naprawdę wiele, warto więc wyszukać te, których tematyka skierowana jest do jasno określonej grupy docelowej, np. http://dbx-sport.pl/, gdzie znajdziesz wiele artykułów na temat treningu, jak również filmy instruktażowe. Widać na nich jak wykonywać ćwiczenia, jak powinna wyglądać postawa ćwiczącego i jakich błędów unikać. Wiele przydatnych artykułów i filmów w jednym miejscu, które pomogą w Twoim treningu.

Książkowe pozycje obowiązkowe

Trening - jak przestać odwlekać i zabrać się do działania?
Trening – jak przestać odwlekać i zabrać się do działania?

Oczywiście nie należy zapominać o książkach i pozycjach, które powinny znaleźć się na półce każdego nie tylko sportowca, ale trenera i fizjoterapeuty. „Bądź sprawny jak lampart” Kelly Starrett to pozycja wręcz obowiązkowa. Napisana zrozumiałym dla każdego językiem, odpowiada na pytania związane z techniką, ale też pokazuje jak przeciwdziałać kontuzjom. Ogrom zdjęć pozwala dokładnie przyjrzeć się właściwym pozycjom podczas wykonywania ćwiczeń. Moim zdaniem absolutne must have.

Jeśli chodzi o dietę polecam pozycję „Skuteczne odżywianie w treningu i sporcie” Oliviera Lafay’a. Oprócz teorii znajdziemy w niej także przykładowe przepisy wraz z propozycjami zmian posiłków, aby dieta nie była monotonna i wciąż taka sama, ale urozmaicona i cały czas skuteczna.

Sposobów, aby zmotywować się do treningu jest naprawdę wiele. Tylko od Ciebie zależy czy tak naprawdę chcesz zmienić coś w swoim życiu. Najtrudniej jest zacząć i wytrwać pierwszych kilka miesięcy. Jednak kiedy się to uda, trening i zdrowa dieta staną się nawykiem i częścią Twojego życia. Dlatego na pewno warto spróbować. Nie jutro, ale teraz!

Trening – jak przestać go odwlekać i zabrać się do działania?
5 (100%) 5 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here