Strona główna Sprzęt sportowy Reebok Floatride Run Ultraknit – Recenzja butów Reebok

Reebok Floatride Run Ultraknit – Recenzja butów Reebok

2
484
Buty do biegania Reebok Floatride
Buty do biegania Reebok Floatride

Producenci butów do biegania nieustannie starają się, aby bieganie w ich butach było jak najbardziej komfortowe. A także bezpieczne dla zdrowia oraz pozwalało osiągać coraz lepsze wyniki. Jednak Reebok poszedł o krok dalej i sprawił, że ich buty do biegania Reebok Floatride to istny kosmos i to w dosłownym tego słowa znaczeniu… NASA już coś o tym wie, a teraz i Ty możesz na własnych nogach poczuć tę kosmiczną technologię…

Reebok Floatride to bardzo wygodne buty do biegania, które idealnie sprawdzą się podczas biegania po asfalcie lub chodniku. Jednak nie straszne są im także inne bardziej wymagające nawierzchnie. To co pewne to, że wyjątkowo dobrze sprawdzają się podczas długich dystansów. Jednak zanim przejdziemy do szczegółów, warto dowiedzieć się, jak to wszystko się zaczęło. I co ma wspólnego NASA z butami do biegania…

Co ma wspólnego Reebok Floatride z NASA…

Marki Reebok chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jednak już historia butów Reebok Floatride nie jest już wszystkim znana. A jest o tyle ciekawa, ponieważ można powiedzieć, że to NASA zainspirowała firmę Reebok do stworzenia nowych butów biegowych. Jak to się stało? W skrócie, NASA szukała firmy, która podjęłaby się stworzenia ultralekkich butów dla astronautów. I właśnie z tym pytaniem zgłosiła się do firmy Reebok, która zgodziła się podjąć tego wyzwania. Kiedy okazało się, że udało im się spełnić oczekiwania stawiane przez NASA, firma zdecydowała się przenieść tę kosmiczną niemal technologię na ziemię i zastosować ją przy produkcji butów do biegania. Tak właśnie powstała pianka zastosowana w podeszwie butów Reebok Floatride. I tym sposobem wspomniana już pianka wykorzystywana z powodzeniem na statku kosmicznym Starliner CST-100, trafiła również na ziemię. Jednak pianka to nie jedyna zaleta butów Reebok Floatride Run Ultraknit. Na uwagę zasługują także inne elementy zastosowane w tym modelu butów do biegania.

O „cholewka”…

Bezszwowa cholewka jaka została zastosowana w butach Reebok Floatride jest jednoczęściowa i bardzo elastyczna, dzięki czemu but dobrze dopasowuje się do stopy i trzyma ją podczas biegu.

Buty do biegania Reebok Floatride
Buty do biegania Reebok Floatride

Kolejną zaletą bezszwowej cholewki jest to, że oprócz bardzo łatwego i wygodnego zakładania buta, nie musimy się też obawiać o to, że przez nieuwagę lub pośpiech niedokładnie ułożymy język w bucie. Co jak wiadomo może znacząco wpłynąć na komfort naszego biegu. Nikt chyba nie lubi przerywać treningu, a co chyba jeszcze gorsze zawodów na to, aby poprawić uwierający element w bucie. Cała konstrukcja buta jest całkowicie bezszwowa, a to w dużej mierze sprawia, że stopa nie jest narażona na żadne otarcia podczas biegu. Bezszwowa cholewka wykonana jest z przewiewnej dzianiny, podzielona na kilka stref, doskonale sprawdzi się szczególnie w sezonie wiosennym i letnim. Sam bardzo ciekawy i unikalny wygląd cholewki to zasługa specjalnej metody barwienia przędzy, która została zastosowana w butach Reebok Floatride.

Buty sportowe Reebok Floatride
Buty sportowe Reebok Floatride

Warto również zwrócić uwagę na to, że dzięki temu, że cholewka w bucie jest niska, stopa w kostce może się swobodnie poruszać oraz bardzo dobrze dopasowuje się do obuwia. Różne odcienie i ilości barwnika zastosowane na całej długości włókien pozwoliły stworzyć indywidualny wzór dla każdej pary butów Reebok Floatride. Finalnie do dyspozycji biegaczy zostało oddanych aż 10 wersji kolorystycznych tych butów. Nie wiem co na to panowie, ale z kobiecego punktu widzenia muszę przyznać, że oprócz wygody, damskie buty biegowe na nodze prezentują się naprawdę bardzo ładnie. Zresztą myślę, że mężczyźni też przyznają mi rację, że buty do biegania męskie Reebok, wcale nie muszą być zawsze czarne. Zresztą męskie Reebok Floatride Run Ultraknit wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Czas na podeszwę

Buty do biegania Reebok Floatride
Buty do biegania Reebok Floatride

Podeszwa w butach Reebok Floatride składa się z kilku części. Zewnętrzna, wykonana została z twardej, ale jednocześnie cienkiej gumy, która zapewnia bardzo dobrą przyczepność podczas biegania po twardej nawierzchni, jednocześnie nie wpływając negatywnie na wagę buta Reebok Floatride Run Ultraknit.

Jednak najciekawszym rozwiązaniem zastosowanym w podeszwie jest już wspomniana wcześniej pianka, która wypełnia jej środkową część. Jej historia zaczęła się od udanej współpracy marki Reebok z NASA i tym sposobem pianka trafiła również na ziemię. Dając szansę każdemu z nas na poczucie na własnej skórze, a może dokładniej stopie, tej kosmicznej wręcz technologii. Wspomniana już pianka jest o połowę lżejsza od większości pianek stosowanych przez inne firmy. Dzięki temu także waga całego buta jest dużo mniejsza i wynosi niecałe 200 gram. Co więcej pianka bardzo dobrze oddaje energię podczas biegu, która powstaje w czasie, kiedy uderzamy stopą o nawierzchnię po której biegniemy.

Buty do biegania Reebok Floatride
Buty do biegania Reebok Floatride

Naprawdę jest to odczuwalne. Dodatkowym elementem zastosowanym na krawędziach podeszwy jest sprasowana pianka EVA, która stabilizuje stopę wewnątrz buta, kontrolując ruchy boczne, umożliwia naturalne przetoczenie. A tzw. „drop”, czyli spadek między piętą, a palcami wynosi w tych butach 8 mm.

Stopa zamknięta w „klatce”

Buty do biegania Reebok Floatride
Buty do biegania Reebok Floatride

Ciekawym elementem buta Reebok Floatride Run Ultraknit jest tzw. „klatka”, umieszczona po obu stronach buta. Choć na pierwszy rzut oka element ten może wyglądać jak ozdoba, która ma za zadanie jedynie sprawić, że buty biegowe będą wyglądały jeszcze ciekawiej, to funkcja „klatki” jest jednak dużo bardziej praktyczna. O czym możemy przekonać się jak tylko założymy i zawiążemy but na naszej stopie. Zadaniem „klatki” jest przede wszystkim to, aby stabilizowała ona stopę podczas biegu. Dzięki niej także cholewka w bucie może być jeszcze bardziej elastyczna. Ma ona również pozytywny wpływ na kostkę, którą chroni przed otarciami i urazami. Wszystkie te elementy sprawiają, że but Reebok Floatride staje się integralną częścią naszej stopy.

Buty do biegania Reebok Floatride - zapiętek
Buty do biegania Reebok Floatride – zapiętek

Warto też zwrócić uwagę na zapiętek, który dzięki swojej miękkości zwiększa komfort biegania i chroni ścięgno Achillesa przed urazami. Dodatkową amortyzację zapewnia wyprofilowana wkładka, którą znajdziemy wewnątrz buta.

Jak w wypadły Reebok Floatride Run Ultraknit podczas biegania

Sami przyznacie, że już same informacje na temat butów Marki Reebok i butów biegowych Reebok Floatride, szczególnie te o kosmicznej technologii robią wrażenie. Jednak wiadomo, że teoria to jedno, ale praktyka to drugie. Dlatego też z tym większą ciekawością podeszłam do testów tych butów.

W butach Reebok Floatride biegałam nie tylko po asfalcie, ale też w parkach, po polnych ścieżkach i lasach. I musze przyznać, że to co obiecuje producent, okazało się prawdą. Buty rzeczywiście posiadają bardzo dobrą amortyzację, a „klatka”, która z dwóch stron otacza stopę sprawia, że noga w bucie jest bardzo stabilna.

Buty do biegania Reebok Floatride
Buty do biegania Reebok Floatride

Buty są bardzo przewiewne więc można w nich pokonywać naprawdę długie dystanse bez obaw, że nabawimy się nieprzyjemnych odparzeń. Można powiedzieć, że noga w bucie naprawdę oddycha, dzięki czemu w dużej mierze zwiększa się komfort podczas biegu. A jeśli chodzi o amortyzajcję jest ona odczuwalna i na pewno stanowi ogromną zaletę butów Reebok Floatride.

Reebok Floatride Run Ultraknit but nie tylko na trening

Buty do biegania Reebok Floatride
Buty do biegania Reebok Floatride

Uważam, że buty biegowe Reebok Floatride sprawdzą się tak samo dobrze nie tylko na treningach, ale również i na zawodach. Buty bardzo dobrze dopasowują się do stopy i naprawdę mogę powiedzieć, że nie czuć ich na nogach. Są lekkie i przewiewne, a dzięki bezszwowej konstrukcji nie ma obaw o to, że po dłuższym wybieganiu coś zacznie nas w nich uwierać. Wiadomo, że podczas biegu stopa, a wraz z nią i cały but cały czas pracuje. Jednak tutaj nie ma obaw o dyskomfort, który mogłyby spowodować właśnie szwy obecne w bucie.

Buty sportowe Reebok Floatride
Buty sportowe Reebok Floatride

Na pewno warto też wspomnieć o sznurowaniu butów Reebok Floatride Run Ultraknit. W tym modelu zostały zastosowane 3 otwory po każdej stronie. Z reguły w butach do biegania zastosowanych jest 6 otworów. Tutaj ta ilość została zmniejszona z korzyścią dla komfortu biegacza. Zaledwie 3 otwory połączone ze wspomnianą wcześniej „klatką” okalającą obie strony buta powodują, że biega się w nich stabilnie i jednocześnie bardzo swobodnie. Jeśli jednak jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że chowamy sznurówki pod język w bucie lub mamy inny sposób na ich ukrycie to w tym przypadku takie rozwiązanie nie znajdzie zastosowania z racji wspomnianej już konstrukcji buta. Dlatego też należy zwracać uwagę na dokładne i mocne zawiązanie sznurówek przed biegiem.

Wśród pochwał znajdzie się też pewne „ale”

Jedyne „ale” dotyczy nie tyle samych butów, co właściwie skarpetek w których zamierzamy w nich biegać. Po pierwszych treningach na asfalcie i bardzo dobrych wrażeniach, dodatkowo zachęcona słoneczną pogodą, postanowiłam, że zamiast klasycznych skarpetek tym razem wybiorę się na trening w „stópkach”. Jednak już nie na asfalcie jak dotychczas, ale na polnej ścieżce i w lesie. I tu niestety szybko przekonałam się, że moda, modą, atrakcyjny wygląd nogi w bucie to jedno bo mój biegowy outfit prezentował się, powiem nieskromnie, bardzo ładnie. Jednak drugie to trening i praktyczny sprzęt, którego powinniśmy używać podczas jego wykonywania. Konkretnie mam tu na myśli skarpetki. Bowiem już po kilku kilometrach okazało się, że równie dobrze mogłam wcale ich nie zakładać…

Buty sportowe Reebok Floatride
Buty sportowe Reebok Floatride

Bardzo szybko piasek i pył z polnej ścieżki, mimo miękkiego zapiętka dostał się tam na dobre i jak papier ścierny, powoli i konsekwentnie ścierał coraz głębiej naskórek na mojej pięcie… I tutaj od razu przypomniały mi się znane wszystkim biegaczom hasła „BÓL JEST PRZEJŚCIOWY”, „ZAPRZYJAŹNIJ SIĘ Z BÓLEM”, choć i tak niewiele one pomogły. A jedyne o czym marzyłam to jakiś cudem móc teleportować się do domu… Na domiar złego nie miałam ze sobą plastra z opatrunkiem, a będąc gdzieś w polu, szansa na znalezienie apteki była równa zeru, a do domu przecież wrócić i tak musiałam więc zaciskając zęby truchtałam, żeby było szybciej do upragnionego mieszkania. I tu mam dla Was dwie rady. Skarpetki „stópki” zostawicie sobie na inne okazje niż bieganie. Lepiej i bezpiecznej postawić na klasyczne, dłuższe skarpetki do biegania. A druga rada to, że warto mieć przy sobie plaster z opatrunkiem, który jak się okazuje może się przydać w najmniej spodziewanym momencie.

Buty sportowe Reebok Floatride
Buty sportowe Reebok Floatride

Reebok Floatride Run Ultraknit

Buty sportowe Reebok Floatride
Buty sportowe Reebok Floatride

Mogę powiedzieć, że buty do biegania Reebok Floatride spełniły moje oczekiwania. Na pewno odbędę w nich jeszcze nie jeden trening oraz wezmę udział w zawodach. To wygodne buty do biegania, które na pewno sprostają wymaganiom nawet najbardziej wymagających biegaczy. Trudno mi natomiast powiedzieć czy ten model butów do biegania sprawdzi się w sezonie jesienno zimowym. Jednak, jak wiadomo w szafach biegaczy można znaleźć czasem więcej butów biegowych niż tych do chodzenia na co dzień. Tak więc i sezonowość butów Reebok Floatride Run Ultraknit raczej nie będzie raczej stanowiła dla mnie większego problemu.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ BUTÓW REEBOK FLOATRIDE:

 

Reebok Floatride Run Ultraknit – Recenzja butów Reebok
5 (100%) 7 votes

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here