Biegasz już od jakiegoś czasu i szukasz kolejnych wyzwań? A może, aby mieć motywację do treningu, potrzebujesz realnego i konkretnego celu? Ten tekst jest dla Ciebie! Przeczytaj, Korona Maratonów Polskich już na Ciebie czeka…

Korona Maratonów Polskich czeka na mecie

Każdy z nas lubi wyzwania i trofea. To znak, że czegoś dokonaliśmy, coś osiągnęliśmy, coś się nam udało. Jeśli więc szukasz wyzwania na najbliższe 24 miesiące, są biegi w Polsce, które dadzą Ci szansę powalczyć o Koronę Polskich Maratonów.

Bo jeden maraton to za mało

Korona Maratonów Polskich czyli biegacze w walce o ukoronowanie
Korona Maratonów Polskich czyli biegacze w walce o ukoronowanie

To bardzo ciekawe wyzwanie. Polega ono na przebiegnięciu w okresie maksimum 2 lat, pięciu polskich maratonów. Są to z góry określone biegi w Polsce, a dokładnie:

  • Maraton Dębno
  • Cracovia Maraton
  • Maraton Warszawski
  • Poznań Maraton
  • Wrocław Maraton

O kolejności biegów decyduje sam biegacz. Najważniejsze jest to, aby 5, ostatni maraton z listy, ukończyć przed upływem 2 lat od daty pierwszego biegu. Inicjatorem Korony Maratonów Polskich są organizatorzy Cracovia Maraton.

Dobry plan to podstawa sukcesu

Korona Maratonów Polskich czyli biegacze w walce o ukoronowanie
Korona Maratonów Polskich czyli biegacze w walce o ukoronowanie

Planując swoją drogę po koronę, warto dobrze przemyśleć każdy ze startów, aby nie okazało się, że przez nieuwagę zafundujemy sobie dwa starty w krótkim odstępie czasu. Mam tu na myśli dokładnie, Maraton Warszawski odbywający się zwykle we wrześniu, a następnie Poznań Maraton, odbywający się już w październiku. Dla niektórych może to być zbyt mała przerwa.

Kolejna sprawa to odległości do miast w których odbywają się biegi. Sama pamiętam, że planując swoje starty w drodze po koronę, jako ostatni bieg zostawiłam sobie Dębno Maraton, który znajduje się bardzo daleko od Warszawy. Dlatego pomyślałam, że jeśli zdarzy się tak, że wcześniej w którymś z biegów powinie mi się noga, uniknę bardzo dalekiego wyjazdu do Dębna, który i tak nie zostanie zaliczony do korony. Z drugiej strony zakładałam, że jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli i Dębno Maraton będzie na końcu mojej drogi, wtedy będę miała tym większą motywację, aby powalczyć o tę ostatnią metę i upragnioną koronę.


Korona Maratonów – jak ją odebrać

Kiedy już uda nam się zdobyć Koronę Maratonów o którą walczyliśmy długie miesiące, należy pobrać i wypełnić wniosek, a następnie wysłać go na wskazany adres. Czas weryfikacji wniosku wynosi od 6 do 8 tygodni. Co istotne za statuetkę i dyplom, trzeba wcześniej uiścić opłatę w wysokości 25 zł.

Podsumowując uważam, że wyzwanie w postaci zdobycia Korony Maratonów Polskich jest bardzo ciekawym doświadczeniem. Jest w nim z góry określony cel i konkretne biegi do pokonania. Podejmując decyzję o walce o statuetkę musimy być konsekwentni, liczyć się z tym, że tutaj nie będzie nie mogę, bo jeśli nie weźmiemy udziału w jednym z biegów, cały wcześniejszy trud może pójść na marne.

To jak podejmujesz wyzwanie?

Korona Maratonów Polskich czyli biegacze w walce o ukoronowanie
5 (100%) 5 votes

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here