Lubisz nowe wyzwania? A może chciałbyś spróbować czegoś zupełnie nowego? Sprawdź się, pokonaj własne słabości i rusz z mapą po przygodę!

Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan można porównać do biegów ultra, które pokonujesz po swojej własnej unikatowej trasie.

Na czym polega Rajd na Orientację Harpagan?

Uczestnicy przemierzają swoje trasy korzystając z otrzymanych na starcie kolorowych map, na których zaznaczone są tzw. punkty kontrolne. Ich charakterystyka jest bardzo zróżnicowana: mogą to być zarówno elementy topograficzne (skrzyżowanie, górka, jezioro), jak i krajoznawcze (pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej, punkty widokowe, inne ciekawe miejsca). Po odnalezieniu takiego punktu w terenie, dokonywane jest jego potwierdzenie, poprzez zbliżenie chipa elektronicznego do stacji stojącej przy punkcie (chipa można wypożyczyć w Bazie Rajdu). W zależności od chęci i możliwości, pamiętając o limicie czasowym obowiązującym na danej trasie, uczestnik następnie zmierza do mety. Kompas się przyda, ale można sobie poradzić bez niego 😉

"<yoastmark

Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan"<yoastmark

Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan” to największa impreza na orientację w Polsce. Dwa razy w roku, wiosną i jesienią gromadzi ponad 1200 uczestników, a jej baza jest zawsze zlokalizowana
w woj. pomorskim. Najbliższy Harpagan odbędzie się w Bożympolu Wielkim w dniach 18-20 października 2019 r. Będzie to już trzecia edycja Rajdu w tym miejscu.

Uczestnicy mają do wyboru jedną z 10 przygotowanych przez nas tras: 5 tras pieszych TP100, TP50, TP50nocna ,TP25 oraz TP10 HARPUŚ – 10 km. Trasa szczególnie polecana początkującym oraz rodzinom z dziećmi (od najmłodszych lat) – prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja dla dziewczynek i chłopców w wieku szkolnym (od 6 do 12 lat), 4 trasy rowerowe TR100, TR200, TR50 oraz TR20 HARPUŚ, która tak jak TP10 dedykowana jest początkującym. Jest również trasa mieszana TM150 – 50 km pieszo + 100 km rowerem.

"<yoastmark

Odwiedźcie Bożepole Wielkie bo naprawdę warto

Wybór Bożegopola Wielkiego na miejsce Bazy jest nieprzypadkowy. Gmina Łęczyce oferuję uczestnikom niezwykle  zróżnicowaną  i atrakcyjną rzeźbę terenu a także wysoka lesistość.

Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta Powiatu Wejherowskiego Gabriela Lisius, Wójt Gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Jako pierwsze, w piątkowy wieczór, z placu startowego wyruszają trasy: piesze 100 km, 50 km oraz mieszana 150 km. W sobotę rano – rowerowe 20, 50, 100 i 200 km i pozostałe piesze: 10, 25 oraz 50 km.  Najlepiej o dobrej organizacji świadczy fakt, że na każdej edycji 60-70% to osoby, które już wcześniej brały udział w przynajmniej jednej edycji, których do tej pory odbyło się prawie 60.

"<yoastmark

Każdy znajdzie coś dla siebie

Zazwyczaj w ciągu dnia w bazie imprezy mają miejsce dodatkowe atrakcje, przygotowywane przez gminy goszczące Rajd. Przez cały okres trwania imprezy prowadzona będzie relacja na profilu facebookowym – Harpagan na żywo. Oficjalne zakończenie odbywa się godzinę po zamknięciu limitu czasowego najdłuższej trasy pieszej, o godz. 22:00. Następuje wtedy uhonorowanie najlepszych pamiątkowymi certyfikatami i medalami, a także losowanie cennych nagród wśród wszystkich obecnych uczestników Rajdu.

Z myślą o mieszkańcach Gminy Łęczyce przygotowana została oferta startu na jednej z dwóch tras harpusiowych:

  • Trasa piesza 10 km HARPUŚ – start 19 października 2019 (sobota), godz. 11:30
  • Trasa rowerowa 20 km HARPUŚ – start 19 października 2019 (sobota), godz. 12:30

Trasy te nie wymagają specjalnego przygotowania ani świetnej kondycji – to doskonały sposób na spędzenie soboty na świeżym powietrzu. Gospodarzem Rajdu Harpagan jest Gmina Łęczyce. Nie możesz tego przegapić!

Nie wiesz jak posługiwać się mapą i kompasem?

"<yoastmark

Nic straconego – przed startem obu tras organizatorzy zapraszają do udziału w krótkim szkoleniu, podczas którego poznacie symbole na mapie, dowiecie się, jak orientować mapę oraz jak potwierdzać obecność na punktach kontrolnych.

Orientacja jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi, bowiem łączy aktywność fizyczną i umysłową, w pięknych okolicznościach przyrody. Każdy znajdzie dystans dla siebie.

Więcej informacji i zapisy: [RAJD HARPAGAN]

Więcej informacji o specjalnej ofercie dla mieszkańców Gminy Łęczyce: [ZNAJDZIESZ TUTAJ]

 

Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan 2019 – Informacje, zapisy
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here