Wyścigi Formuły 1 zna chyba każdy, ale co ma wspólnego Formuła 1 z duathlonem w Poznaniu? Od razu spieszę wyjaśnić, że nie, nie chodzi o to, że zawodnicy zamiast na rowerach, będą ścigać się bolidami F1. Jednak, jeśli taki pomysł przyszedł Ci na myśl, byłeś całkiem blisko rozwiązania zagadki. Duathlon Poznań to nic innego jak zawody, które rozgrywane są na Torze Wyścigów Samochodowych w Poznaniu, a zawodnicy biegną, jadą na rowerze i na koniec ponownie pokonują trasę, biegnąć po torze.

Tor Poznań wybudował Automobilklub Wielkopolski. Budowa Toru Poznań rozpoczęła się w maju 1976 roku, a zakończyła 18 października 1980. Jest to jedyny w kraju taki obiekt sportowo-rekreacyjny. Przez ponad 30 lat istnienia tor na dobre zakorzenił się w świadomości nie tylko krajowych, ale również i zagranicznych pasjonatów motoryzacji.

Road to Enea Challenge Poznań

Duathlon Poznań jest imprezą z cyklu Road to Enea Challenge Poznań. To świetna okazja do sprawdzenia swoich sił przed rozpoczęciem sezonu triathlonowego. W 2016 roku zawody odbędą się po raz drugi, 24 kwietnia. Zawodnicy będą mieli do pokonania w sumie 18 km, a długość poszczególnych odcinków trasy wyniesie – bieg – 4 km, rower – 12 km i na koniec bieg – 2 km. Prawda, że brzmi ciekawie?

Przed zapisem sprawdź swój „bolid”

Biorąc pod uwagę ilość różnych imprez sportowych, Duathlon Poznań wydaje się być bardzo ciekawą alternatywą dla klasycznie organizowanych zawodów na ulicach miast. Wystarczy pomyśleć ile razy mamy okazję pobiegać i pojeździć rowerem po prawdziwym torze, na którym organizowane są wyścigi samochodowe. Jednak zanim dokonamy ostatecznego zapisu, warto uważnie przeczytać regulamin, w którym organizatorzy zastrzegają, że do startu nie będą dopuszczone osoby posiadające rowery czasowe oraz rowery z nakładkami na kierownicę („lemondkami”).

Limit osób, które mogą wystartować w Duatlonie na Torze w Poznaniu wynosi 100 osób.

Skąd wziął się pomysł na organizację takich zawodów?

„Tor Poznań to wymarzone miejsce dla pasjonatów szybkiego ścigania się także na rowerach i w biegu – zaznacza Przemek Walewski, organizator imprezy, na co dzień maratończyk i triathlonista, zwycięzca pierwszej edycji Duathlon Tor Poznań. – Tutaj zawodnicy czują się bezpiecznie i mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kolarskich i biegowych nie tylko przed sezonem startowym w triathlonach, ale także posmakowania nowej dyscypliny jaką jest duathlon. W latach 70-tych XX wieku to była popularna dyscyplina w Polsce i chcemy jej nadać na nowo blask. – dodaje.

Oprócz duathlonu odbędzie się również 2. Bieg “Formuła 1” na dystansie 4 km, gdzie biegacze wystartują razem z duathlonistami!

Najpierw ściganie, potem zwiedzanie

Udział w duathlonie w Poznaniu to nie tylko szansa do pościgania się na torze wyścigów samochodowych, ale również okazja, aby zwiedzić Poznań, który oferuje turystom wiele ciekawych zabytków i obiektów do odwiedzenia. Wśród najpopularniejszych wymienić można: Ostrów Tumski, Zamek Cesarski, Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar, Barokowa Bazylika Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny – Fara Poznańska, Palmiarnia Poznańska w Parku Wilsona, Słoniarnia w Nowym Zoo czy Park wodny Termy Maltańskie. A to jedynie kilka miejsc, które warto odwiedzić będąc w Poznaniu.

Czasu do startu pozostało już coraz mniej, więc warto się pospieszyć.

Zapisy oraz więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie: www.duathlonpoznan.pl

Duathlon Poznań, czyli duathlonowa Formuła 1
5 (100%) 5 votes

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here