Chcesz zacząć ćwiczyć, ale nie masz czasu na treningi na siłowni lub po prostu nie lubisz tego miejsca. Nie zniechęcaj się i przeczytaj, jaki sprzęt sportowy pomoże Ci wykonać trening w domu.

Siłownia domowa i ćwiczenie w domu, wcale nie oznacza potrzeby wygospodarowania jednego pokoju w którym zgromadzone będą wszystkie przyrządy do ćwiczeń i akcesoria do ćwiczeń. Wystarczy już kilka sprzętów, aby móc wykonać trening w domu.

Domowa siłownia, zrób to sam

Domowa siłownia czyli sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu
Domowa siłownia czyli sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu

Bardzo popularne urządzenie na którym wykonać można niezliczoną ilość ćwiczeń. Taśmy do ćwiczeń trx są wręcz genialne w swojej prostocie, a do tego można na nich ćwiczyć niemalże wszędzie, gdzie możliwe jest przymocowanie i podwieszenie ich tak, aby utrzymały ciężar naszego ciała. Ćwiczenia na taśmach trx wykorzystują masę naszego ciała i grawitację. Dzięki nim oprócz ćwiczeń na określoną grupę mięśni, trenujemy również stabilizację.

  • Skakanka

Skakanka może bardziej kojarzyć się z dzieciństwem i zabawami na dworze. Jednak wbrew pozorom, ten sprzęt do ćwiczeń pozwoli zwiększyć wytrzymałość i naprawdę da Ci niezły wycisk. Fakt, że skakanie w domu na skakance może być trudne, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjść poskakać w przydomowym ogródku, w parku czy lesie. Skakanka zajmuje mało miejsca i na pewno warto, aby Twoja siłownia domowa miała ją w swoim wyposażeniu.

  • Piłka gimnastyczna

Domowa siłownia czyli sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu
Domowa siłownia czyli sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu

Siłownia w domu na pewno urozmaici Twój trening jeśli znajdzie się w niej piłka gimnastyczna, nazywana też piłką szwajcarską. Ćwiczenia na piłce to bardzo dobre ćwiczenia na brzuch, ale nie tylko. Ćwiczenia na mięśnie brzucha to jedno, ale z pomogą piłki możesz też ćwiczyć mięśnie grzbietu, ud czy pośladków. A dzięki temu, że jest ona niestabilna, dodatkowo pozwala ćwiczyć właśnie stabilizację.

  • Popularne kettlebell czyli tzw. kettle

Te przyrządy do ćwiczeń podobnie jak pasy trx, pozwalają na wykonanie treningu praktycznie całego ciała. Choć można je kupić pojedynczo, warto kupować je parami dzięki czemu, zwiększa się zestaw ćwiczeń jakie będziemy mogli wykonywać. Ciężar kettli to już sprawa bardzo indywidualna, ale rozpiętość jest dość duża więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Trening z kettlebell poprawia wytrzymałość i siłę ćwiczącego. Możliwości ćwiczeń do wykonywania jest również bardzo dużo. Jest to naprawdę uniwersalny sprzęt do ćwiczeń w domu.


  • Drążek rozporowy

Drążek rozporowy lub inaczej drążek do podciągania to bardzo popularny sprzęt do ćwiczeń w domu. Ten sprzęt sportowy można zainstalować w każdej praktycznie futrynie drzwi. Ten sprzęt do ćwiczeń funkcjonuje zazwyczaj jako drążek do podciągania. Jednak to nie jedyna jego zaleta. Ćwiczenia na drążku pozwalają nie tylko efektywnie ćwiczyć mięśnie pleców czy ramion, ale również mięśnie brzucha.

  • Hantle

Ten sprzęt do ćwiczeń w domu pozwoli na wykonywanie ćwiczeń siłowych. Możliwości wykonywania ćwiczeń z użyciem hantli jest bardzo wiele. Dobór ciężaru, podobnie jak w przypadku kettleball jest kwestią indywidualną. Jednak tu w przeciwieństwie do kettli jest możliwość zakupu jednej pary hantli z opcją dodatkowego ich obciążania. Dzięki temu, chcąc zwiększyć ciężar i trudność ćwiczeń, wystarczy dociążyć hantle, które już mamy, bez konieczności kupowania kolejnych o innym ciężarze.

Domowa siłownia czyli sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu
Domowa siłownia czyli sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu

Ten prosty (chyba można tak powiedzieć) sprzęt do ćwiczeń na pewno zwiększy komfort podczas treningu. Jeśli nie do końca wierzysz i uważasz, że przecież można ćwiczyć na dywanie (jeśli go masz), spróbuj. Myślę, że już po kilku treningach nabawisz się nieprzyjemnych otarć. A i Twój dywan chyba będzie bardziej zadowolony, jeśli nie będzie musiał pełnić roli gąbki i ręcznika.

  • Gumy do ćwiczeń czy inaczej taśmy do ćwiczeń

Domowa siłownia czyli sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu
Domowa siłownia czyli sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu

To sprzęt do ćwiczeń, który także powinien znaleźć się w Twojej domowej siłowni. Zajmują one bardzo mało miejsca, ich cena jest niska, a ćwiczenia z ich użyciem bardzo efektywne. W zależności od stopnia ich elastyczności, dostępne są w różnych kolorach. Ćwiczenia z taśmami do ćwiczeń pozwalają wzmocnić ręce, nogi, plecy i korpus.

Mam nadzieję, że artykuł ten pokazał Ci, że w domu również można efektywnie ćwiczyć. Wszystko jest kwestią motywacji i chęci.
Oczywiście to tylko kilka z całej gamy przyrządów do ćwiczeń w które możesz wyposażyć swoją domową siłownię. Wszystko zależy od tego ile masz miejsca, jakim budżetem dysponujesz i jakie ćwiczenia chcesz wykonywać.

Domowa siłownia czyli sprzęt sportowy do ćwiczeń w domu
5 (100%) 6 votes

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here