Bydgoszcz Cycling Challenge to widowiskowa impreza kolarska odbywająca się w Bydgoszczy.

Wyścig rozgrywany jest w zmodyfikowanej formie kryterium ulicznego w samym centrum Bydgoszczy, na Trasie Uniwersyteckiej. Uczestnicy startują w wyścigach eliminacyjnych, walcząc o awans do wyścigu finałowego. Zawodnicy walczą w nim o koszulki liderów w klasyfikacjach: generalnej, górskiej i sprinterskiej. Dzięki podziałowi na kategorie rowerów, w Bydgoszcz Cycling Challenge mogą wziąć udział kolarze szosowi, jak i zawodnicy startujący na innych rowerach, np: górskich.

Bydgoszcz Cycling Challenge

Bydgoszcz Cycling Challenge – impreza kolarska w Bydgoszczy!
Bydgoszcz Cycling Challenge – impreza kolarska w Bydgoszczy!

W ramach wydarzenia jest rozgrywana także druga konkurencja w formule Indywidualnej jazdy na czas na dystansie 10 kilometrów.

Dodatkowo organizator zapewnia zawody kolarskie dla młodzieży i imprezy towarzyszące, w tym Rowerową Grę Miejską dla całych rodzin.
Ambasadorem wydarzenia w 2017 roku został Sylwester Szmyd, jeden z najlepszych polskich kolarzy zawodowych.

Każdy może powalczyć o żółtą koszulkę lidera

– „Przeprowadzenie wyścigu kolarskiego w naszym mieście to kolejne wyzwanie, które postawiliśmy przed sobą po zorganizowaniu pierwszej edycji Bydgoszcz Triathlon” – opowiadają organizatorzy ze Stowarzyszenia Ars Athletica.
– „Długo szukaliśmy formuły, która pozwoli rozegrać zawody szosowe w samym sercu Bydgoszczy, będzie bardzo widowiskowa dla kibiców, a jednocześnie nie utrudni ruchu kierowcom. Po wielu miesiącach przygotowań i konsultacji ze środowiskiem kolarskim wreszcie możemy przedstawić gotowy projekt Bydgoszcz Cycling Challenge. To zmodyfikowana formuła kryterium kolarskiego, która jest dostępna dla wszystkich zawodników, niezależnie od rodzaju posiadanego roweru, płci czy wieku. Każdy może poczuć się jak uczestnik profesjonalnego peletonu kolarskiego i wystartować na widowiskowej, na co dzień niedostępnej dla kolarzy Trasie Uniwersyteckiej.

Więcej informacji na temat zawodów Bydgoszcz Cycling Challenge można przeczytać na stronie www.BydgoszczCC.pl

Bydgoszcz Cycling Challenge – impreza kolarska w Bydgoszczy
5 (100%) 5 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here