Tradycyjnie w ostatnią niedzielę wakacji ulicami prawobrzeżnej Warszawy kilka tysięcy uczestników BMW Półmaratonu Praskiego pokona 21 km 97 m. Trzecia edycja imprezy zaplanowana została dokładnie na 28 sierpnia 2016, a towarzyszyć jej będzie 4F Piątka Praska – bieg na dystansie 5 km. Rejestracja do obu biegów trwa.

BMW Półmaraton Praski czyli brazylijskie kolory na trasie idealnej do rekordów

3. BMW Półmaraton Praski - brazylijskie kolory na szybkiej trasie
3. BMW Półmaraton Praski – brazylijskie kolory na szybkiej trasie

Dzięki żółtej koszulce 4F, jaką uczestnicy półmaratonu otrzymają w pakiecie startowym, odbywająca się tydzień po igrzyskach w Rio de Janeiro stołeczna impreza nabierze brazylijskich kolorów. Start podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się z Al. Zielenieckiej, ale tym razem uczestnicy pobiegną ul. Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręcą w Al. Waszyngtona, a stamtąd kierunek Saska Kępa – ul. Francuska i Zwycięzców, Saska i Egipska. Dalej trasa poprowadzi znanymi arteriami Gocławia, następnie biegacze dotrą na Wał Miedzeszyński i po nawrotce przy ul. Kadetów czeka ich długa i szybka prosta do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to ponownie klimaty prawdziwej warszawskiej Pragi, czyli m. in. ulica Targowa i Zamoyskiego. Meta zlokalizowana będzie w Parku Skaryszewskim, a tuż za nią czekać będą medale, punkt odżywiania i regeneracji, a dalej miasteczko dla biegaczy i kibiców.

Trasa, posiadająca atest PZLA, pozwoli nie tylko przebiec najważniejszymi szlakami Pragi, ale również sprzyjać będzie biciu rekordów życiowych. Nie ma na niej znacznych wzniesień, ani kluczenia krętymi uliczkami.

3. BMW Półmaraton Praski - brazylijskie kolory na szybkiej trasie
3. BMW Półmaraton Praski – brazylijskie kolory na szybkiej trasie

BMW Półmaraton Praski w 2015 r. uhonorowany został certyfikatem najwyższej kategorii European Athletics Running for All (przyznawany biegom reprezentującym wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony oraz wysoką jakość usług). Impreza odbywa się pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy i Burmistrza Dzielnicy Praga Południe. Tegoroczna edycja została wpisana w program obchodów 100-lecia przyłączenia Pragi do granic Warszawy.

4F Piątka Praska

Nowością praskiej imprezy będzie bieg na dystansie 5 km. 4F Piątka Praska to wyścig dedykowany zarówno osobom, które rozpoczynają przygodę z joggingiem, jak i doświadczonym biegaczom, potrzebującym rywalizacji na takim dystansie do budowania szybkości. Start na 5 km nastąpi wraz ze startem półmaratonu. O godz. 8.30 uczestnicy obu biegów ruszą na trasę. Przed 3. kilometrem zlokalizowany będzie punkt nawodnienia. Z Al. Waszyngtona półmaratończycy udadzą się dalej, w kierunku Saskiej Kępy, a biegacze piątki skierują się ulicą Międzynarodową do mety, zlokalizowanej w Parku Skaryszewskim.

Do udziału w biegu szykuje się m.in. Iwona Lewandowska, która wcześniej wystartuje w olimpijskim maratonie.

Niektórym wydaje się, że krótkie biegi są dla początkujących, ale doświadczeni zawodnicy właśnie w rywalizacji na 5 i 10 km szukają prędkości. Im lepsze rekordy życiowe na krótszych dystansach tym łatwiej potem pokonuje się maratony – mówiła zwyciężczyni pierwszej edycji BMW Półmaratonu Praskiego.

Miasteczko w Parku Skaryszewskim

Wzorem ubiegłorocznej edycji, na polanach i alejkach Parku Skaryszewskiego organizatorzy zbudują miasteczko, pełne atrakcji dla kibiców, podkreślające potencjał rekreacyjny tego terenu. Znajdzie się w nim m.in. strefa relaksu, strefa zdrowia i strefa sportu dla dzieci.

BMW Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku. W ubiegłorocznej edycji metę tego największego stołecznego półmaratonu prawobrzeżnej Warszawy przekroczyło blisko 6000 osób z 26 krajów. Najszybszy był medalista mistrzostw Polski Marcin Chabowski – 1:03.52, a wśród kobiet Kenijka Cheboi Gladys Jerotich (1:15.52). Na 12. pozycji w damskim gronie z wynikiem 1:32.00 uplasowała się mistrzyni świata w maratonie z Tokio (1991) Wanda Panfil.

Koszt pakietu startowego na BMW Półmaraton Praski, do końca lipca, to 79 zł. Rejestracja odbywa się przez stronę www.bmwpolmaratonpraski.pl

Natomiast koszt pakietu startowego biegu na 5 km do końca lipca wynosi 50 zł. W pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma koszulkę techniczną.

3. BMW Półmaraton Praski – brazylijskie kolory na szybkiej trasie
5 (100%) 5 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here