Jeśli szukasz nowych, biegowych wyzwań, Bieg Szlak Trafi jest imprezą na którą warto zwrócić uwagę. Trasa biegu wiedzie przez Kaźmierski Park Krajobrazowy, który jest jedynym miejscem w Europie posiadającym tak gęstą sieć wąwozów. Już same widoki zapraszają do udziału w biegu i przeżycia niezapomnianej przygody na łonie natury.


Organizatorzy biegu pomyśleli o wszystkich amatorach biegania. Od tych, którzy dopiero zaczynają swoją biegową przygodę po osoby, którym niestraszne są dystanse ultra na wymagających trasach. Zawodnicy do wyboru mają trzy biegi na trzech różnych i malowniczych trasach. Początkujący, którzy chcą spróbować swoich sił w biegu przełajowym mogą wybrać do pokonania dystans 7 km. Na tych, którzy czują się na siłach i chcieliby zmierzyć się z półmaratonem czeka 21 km. Ostatni dystans to bieg ultra, czyli 57 km. którego start zlokalizowany jest na Zamku w Kazimierzu Dolnym. Ta opcja to już prawdziwa gratka dla najtwardszych biegaczy, którym niestraszne są strome podbiegi i zbiegi. Wynagrodzeniem całego wysiłku oraz trudu tego dystansu oraz wszystkich pozostałych, są pewno widoki, a także trasa, która widzie m.in.: przez piękne, ale rzadko uczęszczane wąwozy.

Bieg Szlak Trafi
Fot.: Bieg Szlak Trafi

Bieg Szlak Trafi zaprasza

Bieg Szlak Trafi
Fot.: Bieg Szlak Trafi

Bieg Szlak Trafi to wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas na łonie natury. To impreza dla całych rodzin i przyjaciół, ponieważ oprócz trzech głównych biegów, obędzie się Bieg na Stok dla dzieci, jak też Sztafeta Serowa. Na wszystkich, którzy wraz z zawodnikami odwiedzą to malownicze miejsce, czeka też szereg atrakcji, piknik, wspólne biesiadowanie i grill serwowany w Karczmie Parchatka” – mówi organizator biegu Bartek Księżak.

Oprócz kondycji zabierz ze sobą odpowiedni ekwipunek

Ponieważ impreza odbywa się w sierpniu, należy brać pod uwagę kapryśną pogodę, która z wąwozach może poczęstować zawodników upałem, ale też szybko zmienić się w deszcz i ulewy. Trzeba być przygotowanym na wszystko, co też czyni ten bieg wyjątkowym i pełnym niespodzianek.

Odwiedź Kaźmierski Park Krajobrazowy i okolice

Udział w imprezie to nie tylko możliwość sprawdzenia swoich sił w biegach na różnych dystansach. To też okazja, aby zobaczyć Kaźmierski Park Krajobrazowy, który jest częścią trójkąta turystycznego w którego skład wchodzą Puławy, Kazimierz i Nałęczów. W każdym z tych miast oraz okolicach znajdziemy niezapomniane widoki, atrakcje i miejsca, które nie sposób znaleźć nigdzie indziej .

Bieg Szlak Trafi
Fot.: Bieg Szlak Trafi

Więcej informacji na temat imprezy oraz samej okolicy można znaleźć na stronie: biegszlaktrafi.pl

Bieg Szlak Trafi
5 (100%) 5 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here