Jesień to czas, kiedy mam wrażenie każdy z nas nieco zwalnia. Dzień jest krótszy, za oknem zimniej i często zamiast na trening chciałoby się uciec pod koc. Nie ma w tym nic złego. Uważam, że czasem warto przyhamować, aby móc zastanowić się, dokąd prowadzi nas ta ciągła gonitwa.

Lubię jesień, szczególnie tę kolorową, trochę chłodniejszą, ale piękną. Po lecie, które zawsze jest bardzo aktywne, wiele się dzieje i często w wirze codzienności biegnę, dosłownie i w przenośni za wszystkim, co dzieje się wokół mnie. Kilka dni temu, przypadkiem usłyszałam piosenkę Fisz Emade Tworzywo „Bieg”. I choć nie jest to najnowsza produkcja, nie słyszałam jej wcześniej. Jeśli też nie słyszałeś jej do tej pory, poniżej możesz nadrobić zaległości:

Powiedz gdzie teraz biegniesz

Usłyszałam i przystanęłam… Zaczęłam myśleć o tym, że rzeczywiście ostatnio zaczęłam wrzucać sobie na głowę coraz więcej i więcej. Treningi, praca, codzienne obowiązki, czas z Najbliższymi, a doba nadal miała i ma 24 godziny. Mogłam podzielić obowiązki, ale mój charakter i chyba lekki upór mówił mi, że przecież dam radę. Dogodzę wszystkim choćby nie wiem co… A prawda jest taka, że jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził i przede wszystkim, gdzie w tym wszystkim jestem JA? Skutek tego był łatwy do przewidzenia, byłam zmęczona, poirytowana, bo mając wiele obowiązków, starałam się ułożyć dzień bardzo precyzyjnie i kiedy okazywało się, że umawiam się z kimś na daną godzinę i czekam w gotowości, a osoba ta w ostatniej chwili dawała znać, że jednak będzie za godzinę albo później, humor ulatywał w jednej sekundzie. Nie mam tu na myśli konkretnych osób, więc jeśli czytacie to moi Znajomi, nie bierzcie tego do siebie. Piszę ogólnie dla przykładu, a Was niezmiennie uwielbiam!

Wierz we wszystkich, ale nie czekaj na nikogo

Bądź sobą i ciesz się życiem
Bądź sobą i ciesz się życiem

Traf chciał, że w tym samym czasie, kiedy Fisz pytał, gdzie teraz biegnę, mój Znajomy zamieścił na Facebooku wpis, w którym używając cytatu z nagłówka wierz we wszystkich, ale nie czekaj na nikogo, napisał dokładnie to, co krążyło mi po głowie odnośnie mnie samej. Co to takiego? Nic innego jak właśnie to magiczne bądź sobą. Gonitwa za szalonym światem powodowała, że zaczęłam zapominać o sobie. Milion rzeczy, jakich chciałabym spróbować, coraz szybciej i szybciej i wrażenie, że przecież wszyscy coś robią i jak tylko wypadnę z tych trybików to później nie dam rady ponownie wskoczyć w tę rozpędzoną machinę.

STOP! Nie dajmy się zwariować! Nie o to w życiu chodzi, aby gonić za każdym i wszystkim. To, że danego dnia ktoś inny robi mega trudny trening czy też wybiera się w kolejną daleką podróż, a ja w tym czasie mam ochotę na film, ciepłe kakao i spokojny wieczór w domu, nie oznacza, że zostaję w tyle czy że nie nadążam za światem. To bardzo trudne i myślę, że jeszcze długa nauka przede mną, ale chodzi o to, aby w pędzącej teraźniejszości znaleźć siebie i takie życie oraz to, co nas naprawdę uszczęśliwia. Bo mam wrażenie, że czasem zbyt łatwo ulegamy presji otoczenia. Myślę, że można to odnieść tak samo do sportu, np. biegania. Stajesz na starcie biegu i jeśli zaczniesz na samym początku biec za tymi, których rekordy życiowe są poza twoim zasięgiem, szybko okaże się, że zostaniesz w tyle, bo nie wystarczy ci sił na cały bieg. Chodzi o to, aby tak w sporcie jak w życiu robić swoje, najlepiej jak potrafimy, ale nie wariując, bo w tym szaleństwie jest metoda, sprawdza się tylko czasami…

Ciesz się życiem i bądź sobą

Bądź sobą i ciesz się życiem
Bądź sobą i ciesz się życiem

Życie mamy jedno i choć to prawda, że nic dwa razy się nie zdarza to po prostu róbmy to, co nam sprawia radość, a nie wszystkim wokół. Bardzo łatwo dać się zwariować, a nie o to chodzi. Bądź sobą, żyj dla siebie, a nie dla innych i ich oczekiwań, bo takie życie nigdy nie będzie w pełni szczęśliwe. Bycie szczerym wobec samego siebie wymaga odwagi, ale daje wielką siłę do dalszego działania i życia tak jak chcemy… Jak mówią w jednej z reklam, życia po swojemu.

Dlatego życzę Ci, abyś był zadowolony ze swojego życia. Aby rzeczy, które robisz i które przeżywasz dawały Ci satysfakcję. Myślenie o sobie to nic złego. Uważam, że bez myślenia o sobie, a jedynie o innych i ich potrzebach, nie można być naprawdę szczęśliwym. A bez tego, daleko też do szczęścia naszych Bliskich.

WSZYSTKIEGO DOBREGO! Pięknej jesieni i dobrego tempa, za którym nadążysz z uśmiechem!

Bądź sobą i ciesz się życiem
5 (100%) 5 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here